Thursday, June 30, 2016

კრიტერიუმები
დაბალი
საშუალო
მაღალი



ჩართულობა და
თანამშრომლობა
მოსწავლე ცდილობს მონაწილეობა მიიღოს საგაკვეთილო აქტივობებში, მაგრამ ნაკლები ინტენსიობით ითვისებს იმ აუცილებელი მოძრაობით უნარ-ჩვევებს, რომლებსაც მიზნად ისახავს ეროვნული სასწავლო გეგმით გათვალისწინებული სტანდარტი.
აქტიურობს, მაგრამ აქვს ხარვეზები. არ ცდილობს არსებული ცოდნის გაუმჯობესებას, ნაკლებად თანამშრომლობს მასწავლებლებთან და მოსწავლეებთან.
მუდამ ჩართულია და აქტიურია. თანამშრომლობს, როგორც     თანატოლებთან, ისე მასწავლებლებთან, მრავალმხრივი და სპორტული თვალსაზრისით ცდილობს  საკუთარი ცოდნის გამოყენებას, წინააღმდეგობრივი ბარიერის წაწყდომისას ეძებს გამოსავლის  მოხერხებულ ვარიანტს.

ტაქტიკურიმომზადება
უჭირს გუნდურობის პრინციპის დაცვა, ხშირად უშვებს შეცდომებს.
კარგად აქვს გააზრებული გუნდური თამაშის მნიშვნელობა ზოგჯერ უშვებს შეცდომებს.
გათვალისწინებული აქვს გუნდურობის მნიშვნელობა , შეუძლია ძალების განაწილება თამაშის დროს.

ტექნიკურიმომზადება
აკეთებს ვარჯიშს, მაგრამ სანახევროდ, მალევე იღლება, ბურთის ტარებისას უშვებს შეცდომებს, არ გადაადგილდება წესების დაცვით.
ვარჯიშობს კარგა, კარგი მოძრაობებით გადადის ვარჯიშიდან ვარჯიშზე, ახერხებს ბურთის გადაცემას, ტარებას, ტარების წესების გათვალისწინებით, თუმცა აქვს მცირე ხარვეზები.
შეესაბამება გაკვეთილის ფორმას ძალიან კარგად აკეთებს ვარჯიშებს. ფლობს ფეხბურთის ბურთის ტარების ტექნიკის ყველა აუცილებელ უნარ-ჩვევებს.
ინტელექტუალურ-ფსიქოლოგიური მომზადება
უჭირს ქცევის ზოგიერთი ნორმისა და წესის დაცვა.
ფლობს ეთიკით გათვალისწინებულ სპეციალურ ნორმებსა და წესებს, აქვს ხარვეზები.
ფლობს ეთიკით გათვალისწინებულ ნორმებსა და წესებს.

Saturday, June 18, 2016

გაკვეთილის მასალა

შეფასების რუბრიკა
გაკვეთილის თემა

სწავლების საფეხური

საგნობრივი ჯგუფი/საგანი

მოსწავლეთა რაოდენობა

გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა

გაკვეთილის მიზნები და შედეგები

წინასწარი ცოდნა

შეფასების საგანი და პროცედურები

სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები

გაკვეთილის მსვლელობა

დიფერენცირებული სწავლება